Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия: Першы том Уладара Пярсьцёнкаў
Ролевые игры в Беларуси > Архив форума > Менескон—2008
Страницы: 1, 2
Авари
Дзякуй вялікі за магчымасць атрымаць абедзве кнігі smile.gif
Я нават зараз пачаў чытаць "Хобіта". Але, ведаеш, мяккая вокладка - не зусім тое, што асабіста я жадаў бачыць. Баюся зламаць кнігу sad.gif
Можа, наступныя выданні (спадзяюся, праект не згіне) будуць у цвёрдай вокладцы?
perakladchyk
Нех вашаць яшчэ паспрабуе зламаць. Тэрмабіндзер - рэч даволі моцная. Пакуль што аніхто не скардзіўся на тое, што ён вось так упрост ламаецца. А "Хобіт" у нас ажно з 2002-га года. ... Дый увогуле, я, стары чалавек, прыцягнуўся з заплечнікам, падлічыўшы замовы, а колькі ўзялі? Гы. А тут таварыш лясны адродак эльфава племені яшчэ й скардзіцца на тое, што набыў танней за ўсё ў горадзе й навакольлі. І яшчэ сумняваецца, ці згіне праект. Пся крэў, халера ясна. Ну, маладзёны пайшлі! Наступнае выданье будзе пераплеценае цвярдымі скурамі эльфавых ілбоў, абяцаю.

Перакладчык з сякераю
Авари
Зьміцер,
мне здаецца, што Вы неяк не так зразумелі мой допіс. Паводле Вашых словаў здаецца, што я неяк вінаваты:
па-першае, што нехта ў Вас не купіў замоўленыя экземпляры кніг
па-другое, што я скарджуся на таннасць набытых кніг.
Чамусьці я набыў як замоўленых дзве першых часткі "УП", так і "Хобіта", за што і падзякаваў. Што да іншых, дык я магу адказваць толькі за сябе, Вы гэта разумееце?
І купляў я гэтыя кнігі не таму, што ў Вас яны танней за тыя ж кнігі ў краме, а таму што мне спадабалася сама ідэя атрымаць пераклад на родную мову выдатнага твору. І колькі шчэ тысяч выкласці за цвёрдую вокладку - зусім не праблема. І калі Вам хочацца атрымаць больш грошай, то скажыце, колькі, на Ваш погляд, я Вам яшчэ павінен звыш тых 31тыс.
Я жадаў з Вамі пагутарыць сёння на Менесконе і выказаць вышэй напісанае асабіста, але не атрымалася (раніцою Вас шчэ не было, а пасля відэазалі Вас ужо не было).

З рэшткамі павагі, Авары.
perakladchyk

Прабачце, спадару Лясны эльфе, гэта стары недарэка перакладчык спрабаваў жартаваць так ... мне надта каштоўнае павага вашці, даражэнькі спадару пакупніку. І скурка ў вас на ілбе, напэўна ж, мяккая-мяккая. Увогуле, мне вельмі каштоўныя аматары беларускае мовы, асабліва тыя, хто жадае даць грошаў (гэткая парода, на мой досьвед, амаль вымірае). Нават самые маладзенькія і палымяные тэмпераментам. Так што вашаць паважай мяне, ладачкі? А мы тым часам яшчэ томік-другі на радасьць патрыётам мовы зробімо ...

Перакладчык, адклаўшы сякеру дый заліўшыся сьлязьмі.
Shurix Noise
Зьмiцер, не турбуйцеся - хутка распрададзiма ўвесь наклад! Зь пяцi асобнiкаў, што я набываў, у мяне засталicя два, якiя маюць забраць заўтра. Таму на наступным тыднi напэўна прыеду яшчэ за пяцьцю штукамi - стануся паўафiцыйным рэгiянальным прадстаўнiком biggrin.gif
perakladchyk
Дзякуй. Але мяне з суботы па 28-е ня будзе ў Менску, таму звяртайцеся да Валодзі Пучынскага. У працоўны час ён па тэлефоне 334 6162.

З павагаю, Зьміцер
Это текстовая версия — только основной контент. Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, нажмите сюда.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.