Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия: Якія тэмы вы хочаце бачыць на Толкін-сэмінарах?
Ролевые игры в Беларуси > Толкиен в Беларуси > О Толкиене в Беларуси
ilnur
Асабіста я на дадзены момант спыніўся на наступным сьпісе (descending order):
1. Кніжная талкіністыка
-а. Тэорыя перакладу у прыкладаньні да Толкіна
-b. Тэорыя ілюстраваньня у прыкладаньні да Толкіна
2. Лінгвістыка
3. Прэзэнтацыя праектаў (кшталту гэаграфіі на апошнім Менесконе)
4. Сістэматызацыя ведаў (Аб'ектыўная карысьць ад гэтай галіны ў першую чаргу будзе для ўсё тых жа ілюстратараў з перакладчыкамі ды для тых, хто робіць гульні) з мінімумам суб'ектыўных высноваў (колькасьць апошніх у маіх уласных дасьледчых парывах лічу залішняй - пры тым, што яна меньш сярэдняга).
Norn
Если это не входит в систематизацию-то одежда, быт, менталитет, оружие, стратегия народов, племён разных эпох. Польза для игроков, которые собираются играть по Толкину.
ilnur
Цитата (Norn @ Сегодня в 18:18 )
Если это не входит в систематизацию-то одежда, быт, менталитет, оружие, стратегия народов, племён разных эпох. Польза для игроков, которые собираются играть по Толкину.

Менавіта гэта ў сістэматызацыю і ўваходзіць.
Morgul Angmarsky
А что, Геополитику (Ардополитику) и международные отношения уже "задвинули"?
ilnur
Хто задвінуў? Я проста пералічыў, што цікава асабіста мне. І папрасіў расказаць, што цікава вам.

У палітыцы мне, як і ў астатніх галінах, цікавыя у асноўным сістэматызацыі.
Morrog
На мой взгляд, все темы интересны, но которые интересны. Т.е. выкладываются докладчиком интересно. На Менесконе-2004 мне понравилась секция ,,где рассказывалось о местности Арнора(если мне память не изменяет). Про картографию по-больше бы. Но и систематизация, я думаю, так же очень заинтересует игроков.
Это текстовая версия — только основной контент. Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, нажмите сюда.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.