Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия: Як вам "Стары Ольса"?
Ролевые игры в Беларуси > Общетематические форумы > Искусство > Музыка
Вульф Свирепый
Ну як вашыя уражаннi ад канцэрту "Старога Ольсы"? (нехта скажа - вось, тэму толькi на форуме зрабiу, а падзея была незначная). Я маю рацыю назваць сабе, ну не фанам, але любiцелям музыкi ольсауцау, таму пачуць iх так, "ужывую" (а не на касетах цi дысках) - значная падзея для мяне (ну i напэуна для усiх тых, хто быу на канцэрце). Каб вы зразумелi мае уражаннi, раскажу гiсторыю, якая адбылася са мной на наступны дзень пасля канцэрту.
Панядзелак. Утра. Я у школе. Першы урок - руская мова. Настаунiк дае заданне, i я, слухаючы на плэеры набытую на канцэрце касету "Келiх Кола", пачынаю яго выконваць. Пiшу... слухаю "Ольсу"... гучыць званок, я выключаю музыку, устаю i здзiулена гляджу у свой сшытак - там усё напiсана па-беларуску!!! Дата, практыкаванне - усё па-беларуску, хаця у падручнiку практыкаванне было на рускай мове!!! Вось што робiць музыкаsmile.gif
Яшчэ да пачатку канцэрта я сфатаграфавау групу маладых людзей у сярэднявечным адзеннi, затым сфатаграфавау iх, калi яны танчылi на канцэрце (дарэчы усе твары былi знаёмымi - убачыу iх на фотаздымках на сайце gomel.rpg.by), ну i безумоуны зрабiу пару фотак "Бi-фолка" i "Ольсы". Нажаль фатаграфii будуць яшчэ не скора (фотаапарат быу майго сябра Вялiкага Брата, на новай плёнцы было 36 кадрау, мы выкарысталi 10, калi Вялiкi Брат адздыме астатнiя, тады i праявiць - я паспрабую яго прыскорыць).
Пачатак.
"На разагрэве" выступау гурт "Бi-фолк". Маладыя людзi, не гледзячы на iх узрост, гралi даволi прафiciйна, а галоунае - ад душы. Публiка падтрымлiвала музыкау, а пачу'ушы назву адной з песень - "Зялёная канапелька", узарвалася апладысментамi:-) Не ведаю, як будзе з фiнансамi, але было б цiкава наведаць iх сольны канцэрт 30 сакавiка у ГЦК.
" - Гэй, лiцвiны!
- Бог нам раiць!!! "
I вось на сцэну выйшлi ольсауцы. Яны адразу паставiлi сабе мэту, каб слухачы апынулiся у беларускай карчме часоу ВКЛ. Для гэтага Змiцер расказау некалькi лiтоускiх "крычалак" i зала весела крычала (хаця часам слухачы забывалi, што трэба крычаць=))). Ольсауцы жартавалi (прыкольнай была сiтуацыя з бутэлькай "вогненнай вады" i жарт пра лютнiста) i заклiкалi усiх танчыць, i блiжэй да сярэдзiны танчылi (дакладней сказаць скакалi ланцужком па зале:-)) многiя - сярод iх быу i я, бо "Хто не танчыць - той ЛОСЬ!:)). Прыгожа танчылi хлопцы i дзяучаты (ралевiкi) у касцюмах. На канцэрце мы не проста слухалi музыку, многае даведалiся аб музычных iнструментах (я ведау нешта i раней, але з вэб-сайта "Ольсы" www.staryolsa.com) i аб гiсторыi i традыцыях нашай зямлi. Карацей кажучы канцэрт вельмi спадабауся, анiякiх прытэнзiй да арганiзатарау не было, наадварот - усё было як трэба, не абыйшлося без латырэi з уручэннем касет i дыска, i усiх людзей, якiя удзельнiчалi у латэрэi занеслi у "Базу дадзеных" каб iнфармаваць аб цiкавых канцэртах у будучынi.
CAMOBAP
Стары Ольса это очень хорошая фолк группа.Бывал на многих их выступлениях.
И чесно говоря после такого г... как Палац--Ольса это лучшее что я слышал.
.
А однажды, когда Стары Ольса выступал и их спас мой мидиатор. biggrin.gif
Mellon
Уважаю. Очень уважаю. Они играют интересную, а порой и редкую музыку. Профессионалы.
Jeralta
Вульф Свирепый
Концерт был - ничего так...Мне понравилось.Танчить,правда , было сложновато - ступеньки как-никак, но зато никто не оттаптывал ноги, как на сейшене в "Тоннеле".Кричалки народ не запоминал ,это Арчи правильно змитерцу сказала, только вот зря она это на русском говорила...Бла-бла-бла.."А на тй мове, якую вы зараз пачулi,у старажытнай Лiцве гавоылi толькi палонныя!" Была эта фишка и раньше , только кое-кто все равно не запоминает.
А саму группу я знаю с февраля 2003 года, когда они давали первый концерт в Гомеле.С тех пор стараюсь бывать на их выступлениях, даже в Минск для этого езжу временами.И не жалею ни потраченых денег ,ни времени.Все окупается...
Demon
музыку очень уважаю, музыкантов недолюбливаю.... sad.gif
Jeralta
Demon

За ЧТО!? huh.gif
Graver
Честно говоря ни одного компакта до конца не могу дослушать,но вот зато музыкантов люблю...И ролевого Эделина и националюжного лютниста Кубика
Шуршунчик
Отличная группа biggrin.gif . Был на последнем концерте, отлично потанчили tongue.gif
Белая ведьмА
признаюсь, долго пытала себя (и родителей) этой музыкой, уверяясь, что привыкну, но нет, так и не смогла этого сделать.
ничего не могу сказать плохого - группа НЕКАКВСЕ, но на любителя
Miriel
Мне лично Стары Ольса очень понравились, хотя на этом концерте я их услышала в первый раз. Офигительная музыка!
Это текстовая версия — только основной контент. Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, нажмите сюда.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.